Potápěčská safari z Dahabu

Potápěčská safari z Dahabu

Kromě potápění z břehu v blízkém okolí Dahabu, můžou potápěči vyrazit na celodenní safari na velbloudech, džípech nebo lodí na vzdálenější, méně navštěvované lokality.SAFARI na vrak Thistlegorm a Ras Mohamed

Nejpopularnější safari na legendární vrak anglické lodi Thistlegorm z druhé světové války a známé útesy rezervace Ras Mohamed.

Thistlegorm
Thistlegorm

Loď Thistlegorm byla zasažena německým bombardérem v roce 1941 a byl znovu objeven teprve v roce 1957. Na palubách vraku můžeme obdivovat těřké kulomety, torpeda, pomačkané cisterny a v útrobach množství anglických motocyklů, džipů a nakalaďáků. Leží tam i převracený tank, kouisek dál lokomotiva a všude se povalují střely a pumy různé ráže a mnoho dalšího vojenského materiálů.
Vrak leží v hloubce 32 m na písčitém dně v Suezském zálivu. Ponory k tomuto vraku nejsou obtížné, avšak vzhledem k značným proudům, vlnám a snižené viditlenosti, které tam často bývají, safari je vhodné pouze pro potápěče AOWD nebo obdobnou certifikací do 30 m a s minimálně 20 zapsanýmiu ponory.

Program safari

Většinou jíž večer odjíždíme minibusem do Sharm el Sheikhu, kde se nalodíme a přespíme již na lodi v přístavu. Kajuty nejsou k dispozici, většinou se spí v salonu nebo na palubě. Za úsvitu loď vyplouvá z přístavu a po 3 až 4 hodinové plavbě se probouzíme již poblíž vraku Thistlegorm.  
Většinou se prováději na vraku 2 ponory a odpoledne na zpáteční cestě nás čeká ještě třetí nádherný ponor na útesech Shark Reef a Jolanda Reef (Ras Mohammed). Večer kolem 7 hodiny večer návrat do Dahabu.

Thistlegorm
Thistlegorm
Thistlegorm

Další informace můžete nalézt také zde:

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kurzovní lístek


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect