Potápěčská safari z Dahabu

Potápěčská safari z Dahabu

Kromě potápění z břehu v blízkém okolí Dahabu, můžou potápěči vyrazit na celodenní safari na velbloudech, džípech nebo lodí na vzdálenější, méně navštěvované lokality.CAMEL SAFARI - potápěčské safari na velbloudech

Pouze v Dahabu můžete spojit jízdu na velbloudu s potápěním a tak si vyzkoušet tradiční dopravu pouštních beduínů a při tom si vychunat potápění na vzdálenějších lokalitách, kde zatím vedou jen velbloudí stezky po pobřeží.

Camel Safari Dahab
Camel Safari - cesta na Ras Abu Gallum
cam_3277w.jpg

Terénními vozidly se dojede na konec pobřežní cesty, kde již čekají beduíni a dál se pokračuje na velbloudech, na něž se naloží veškeré potápěčské vybavení, jídlo, osobní věci, případně i kompresor. Mezi ponory Beduíni připraví na ohni chutný oběd, upečou svůj tradiční chleba a pohostí vás svým silným čajem.

K nejčastějším destinacím patří jedno z nejkrásnějších potápěčských míst Gabr el Bint, nachází se asi 25 km na jih od Dahabu. 

Dalším cílem bývá rezervace Ras Abu Gallum ležící asi 16 km na sever od Dahabu. Nachází se tam beduínská vesnice s množstvím roztomilých dětí, a beduínské ženy nabízejí své výrobky. Ponory se vedou na dvou různých místech. Dá se tu přespat na romantické písčité pláží nebo v chatrčích z palmových listí a uskutečnit noční ponor. Následující den lze prozkoumat další, téměř neznámé lokality dál na sever.

Případně ráno dorazí džípy s novými lahvemi a můžete dojet dál na sever až na málo navštěvovanou lokalitu Ras Mamlach a vrátit se pak přes hory a malou oázu Bir Sehrir do Dahabu.

Camel Diver - Ras Abu Gallum
Camel Safari na Abu Gallum
Ras Abu Gallum: příprava na potápění
Abu Gallim - beduínka

Další informace můžete nalézt také zde:

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kurzovní lístek


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect