Potápění v Dahabu

Potápění v Dahabu

Sinajské pobřeží Akabského zálivu Rudého moře skýtá výborné podmínky pro potápění. Jeho strmé břehy jsou z větší části lemované korálovými útesy vytvářejícími stěny, homole, podmořské zahrady, labyrinty a jeskyňky. Právě v okolí Dahabu se nachází několik světoznámých lokalit jako Canyon, Blue Hole či Islands a odsud se také pořádají potápěčská safari na velbloudech na dosud nezničené útesy Abu Gallum či Gabr el Bint.Rekreační potápění

Sportovní či rekreační potápění je zajímavý způsob, jak strávit dovolenou u moře s rodinou či partou známých (a neležet pouze u bazénu). Během potápěčské dovolené se nenudíte, prožijete nové zážitky a hromadu srandy. Poznáte nové lidi, všichni si tykají a nezaleží na tom, co kdo dělá v civilu :-)

Rekreační potápění, Dahab
S želvou
Potápění v Dahabu: Trnucha
Noční potápění, Dahab 

Viditelnost bývá celoročně od 20 do 30 m, teplota vody je v létě 27-28 °C a v zimě 21 °C. Pravidelně se tu střídá bezvětří z větrným počasím, ale vždy se najdou lokality, na které se dá snadno vstoupit, i když jsou větší vlny. > Počasí a teploty vody. 

Podmínky potápění

Před zahájením potápění všichni potápěči předkládají svou potápěčskou certifikaci (uznáváme všechny výcvikové systémy) a potápěčský deník (logbook). V případě, že se nepotápěli déle než 6 měsíců, budou během prvního ponoru doprovázeni průvodcem, se kterým si připomenou potápěčské dovednosti (Check Dive). Všichni potápěči se potápějí na vlastní nebezpečí a podepíšou poučení o základních pravidlech v Egyptě: Potápěč se nesmí ničeho dotýkat, lámat ani sbírat předměty z moře, rekreační potápění je možné maximálně do hloubky 30 m se vzduchem a 40 m s nitroxem a s odpovídající potápěčskou certifikací.

Potápěčský průvodce

Z důvodu hladkého průběhu potápění poskytujeme skupině českého/polského nebo místního průvodce, znalého dahabských poměrů, který Vám zajišťuje např.: naložení lahví, včasnost odjezdu, domluvu s místním řidičem, vyřízení povolení turistické policie (na některé lokality), organizaci potápění, popis lokality, doporučení průběhu ponoru, řešení nepředvídaných události, zajištění kyslíkového dýchacího přístroje atd. Dle nových egyptských předpisů musí průvodce doprovázet pod vodou všechny potápěče, jak z důvodu jejich bezpečnosti, tak z důvodu ochrany korálů.

Organizace potápění

Každý z návštěvníků si může vybrat potápěčský program, který ho zajímá. Výběr lokalit záleží na domluvě s průvodcem a na počasí. Denně Vás vyzvedneme z Vašeho hotelu v dohodnutou hodinu. Většinou se vyjíždí na celý den mimo základnu na 2 ponory, poblíž většiny lokalit se nacházejí restaurace - pelešárny, kde se dá občerstvit a posílnit mezi ponory. Návrat na základnu bývá odpoledne okolo 16:00. V okolí Dahabu v dosahu 10 až 30 minut autem je řada zajímavých lokalit dostupných přímo z břehu. Doprava potápěčů a výzbroje na lokality je zajišťovaná většinou na korbě pick-upu nebo džípem. Takto lze navštívit většinu lokalit: Lighthouse, Islands, Eel Garden, Abu Helal, Abu Talha, The Canyon, Blue Hole, The Bells, Three Pools, Caves, Shark Caves nebo Moray Garden.

Pod hladinou, Dahab
Koráli
Hvězdice
Perutýn

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kurzovní lístek


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect