Potápění v Dahabu

Potápění v Dahabu

Sinajské pobřeží Akabského zálivu Rudého moře skýtá výborné podmínky pro potápění. Jeho strmé břehy jsou z větší části lemované korálovými útesy vytvářejícími stěny, homole, podmořské zahrady, labyrinty a jeskyňky. Právě v okolí Dahabu se nachází několik světoznámých lokalit jako Canyon, Blue Hole či Islands a odsud se také pořádají potápěčská safari na velbloudech na dosud nezničené útesy Abu Gallum či Gabr el Bint.Technické potápění

Dahab se postupně stává Mekkou technických potápěčů - tekkies.

Priprava pred ponorem, Dahab
Wagner, Dahab
Yoorek, Dahab
Yoorek, Dahab

Zajímavé hluboké lokality jsou tu dostupné přímo ze břehu, kam se tekkie nechá dovézt džípem. Nekonečné dekomprese lze trávit u útesu pozorováním života, místo tvrdnutí na laně v prázdném prostoru. A po ponoru se dá vklidu v pelešárně popíjet čaj a dýchat kyslík.
Rovněž atmosfera Dahabu je jakoby stvořena pro tekkies - uvolněná, nekonvenční. Večery v pelešárně plynou zvolna u vyprávění a planování zajímavých ponorů. Jen některé základny v Dahabu poskytují dostatečně profesionální zázemí pro tekkies.

Plnící stanice plynů:

Již od roku 2000 plníme směsi pro technické potápění. Naši technici získali během této doby bohaté zkušenosti a patří zřejmě k těm nejlepším v Egyptě. Plyny objednané i pozdě odpoledne jsou připravené během noci na následující den i pro větší skupinu. K dispozici jsou pochopitelně kyslíkové a heliové analyzátory. Každý potápěč musí svou směs analyzovat a podepsat v deníku plnící stanice (Bledning Logbook).

Michácí panel L&W:
Nitrox 22-99%, Trimix, Heliar, Heliox s přesným digitálním manometrem a přidávnými filtry pro doplnění směsi vzduchem z kompresoru.
Kontinuální plnění:
Plnění standardního Nitroxu 22-40% pro rekreační potápění. Vzhledem k tomu, že Nitrox 32% poskytujeme v ceně základního potápění, denně připravuje desítky lahví nitroxu.

Výzbroj pro technické potápění:

Kromě základní potápěčské výzbroje jsme vybavení speciální výstroji pro kurzy technického potápění až po náročné trimixové ponory.

Potápěčské láhve:

Láhve s dvouventily:
Hlinikové 11,2 litrů (80 cuf)  a 13,5 (100 cuf) s dvojitými ventily LOLA (DIN)
Ocelové 15 a 20 litrů s dvojitým ventilem LOLA (DIN)

Sestavy pro technické potápění:
Běžně je k dispozici 20-25 kyslíkově čistých dvojmontáži a další můžeme dle potřeby sestavit, přesto doporučujeme, aby zájemci si předem svá "dvojčata" rezervovali.
Hlinikové 2x12 litrů s pevným uzaviratelným můstkem (DIN/INT)
Hlinikové 2x14 litrů s pevným uzaviratelným můstkem (DIN)
Ocelové 2x15 litrů s uzaviratelným můstkem (DIN)
Ocelové 2x20 litrů s uzaviratelným můstkem (DIN)

Boční láhve (dekompresní:
Hlinikové LUXFER 6, 8, 10 i 12 litrů s ventily DIN/INT - kyslikově čisté (i kompatibilní) vhodné pro dekompresní i cestovní plyny (stage tank)

Dýchací automatiky:

Posseidon Jet Stream
Apex 100 s hadicí 200 cm
Apex 40 (originál pro kyslík)
Scubapro MK 20/GT250 s hadicí 210cm

Technická křídla:

Zeagle, Lola, OMS a Dive Systems


Skutry, Dahab
Planet panel, Dahab
Lola ventily, Dahab
Lola twin, Dahab
Stage8L, Dahab
Yoorek, Dahab
Tecdiver, Dahab
Yoorek, Dahab

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kurzovní lístek


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect